Docent Hannes Verhoustraete 3x in de prijzen op Pesaro Film Festival met ‘Broken View’
Afgelopen weekend werd Broken View van Hannes Verhoustraete gehuldigd met de Juryprijs op het 59e Mostra del Nuovo Cinema — Pesaro Film Festival in Italië. De film ging er in internationale première en ontving ook speciale vermeldingen van de Youth Jury en de Critics Jury. Vanaf 6 september wordt Broken View in de Belgische bioscopen verwacht.
Broken View is een poëtische essayfilm over de koloniale blik en de toverlantaarn. Dit vroege type beeldprojector werd gebruikt in Belgische koloniale propaganda om de goede werken van de kerk, staat en industrie te etaleren. Lantaarnprojecties waren een effectieve manier om het koloniale project als een opwindend schouwspel aan het Belgisch publiek te presenteren.
Hoe fragiel beelden gemaakt van glas ook mogen zijn, toch zijn er vele duizenden bewaard. Deze vaak rijkelijk ingekleurde, indrukwekkende beelden gaven vorm aan de manier waarop Europeanen keken naar de koloniale andere. Dit uitzonderlijke materiaal werpt een unieke blik op hoe ‘onze Congo’ in ons gemeenschappelijk bewustzijn werd verankerd. De spanning tussen schoonheid en de koloniale ideologie staat in de film centraal. Door een associatief weefsel van assemblages en collages brengt de film de koloniale blik in kaart vanuit een gebroken gezichtsveld.
Broken View werd gerealiseerd in het kader van het onderzoeksproject Hegemonie en historiografie: het documentaire film-essay als palimpsest en ging in april in Belgische première tijdens Courtisane. Vanaf 6 september verschijnt Broken View in de Belgische zalen.
bron: avilafilm.be
Hannes Verhoustraete is als artistiek onderzoeker verbonden aan KASK & Conservatorium, de school of arts van HOGENT en Howest. Het onderzoeksproject Hegemonie en historiografie: het documentaire film-essay als palimpsest werd gefinancierd door het Onderzoeksfonds Kunsten van HOGENT.