nlen
An-Sofie Perneel, foto: Veerle Bas

28.10.26, 20:00, An-Sofie Perneel, Jef Kolacny, Rodrigo Evangelista, Béla Bartók

Will to Wander-concerten brengen een klassieke solist of een duo — specifiek geprogrammeerd door MIRY — samen met een tweede maker die een artistiek antwoord formuleert op hetzelfde stuk.

An-Sofie Perneel is een talentvolle jonge violiste die zich in de kijker speelt als soliste en concertmeester bij verschillende nationale en internationale jeugdorkesten. Jef Kolacny was afgelopen jaar één van De Twintigers van Klara, een kwaliteitslabel voor jong toptalent. Dat hij onder die noemer valt, werd duidelijk in 2022, toen hij de Cantabile Pianowedstrijd won. Perneel en Kolacny verdiepen zich in de muzikale wereld van Béla Bartók.

Dat raakte een snaar bij pianist Rodrigo Evangelista, die sinds hij Argentinië voor België verruilde op zoek is naar de klank van thuis. Kom je, als je op twee zo totaal verschillende plekken hebt gewoond ooit nog ergens helemaal thuis? De dualiteit tussen klanken van vroeger en klanken van nu vertaalt Evangelista op een volstrekt unieke manier, op een piano die er al even gefragmenteerd aan toe is als zijn thuisgevoel.

programma
B. Bartók (1881-1945)
— Rapsodie voor viool en piano No. 1, Sz.87, I. Lassú, II. Friss — Rapsodie voor viool en piano No. 2, Sz.89, I. Lassú, II. Friss — Roemeense volksdansen (Román népi táncok) 1-6
R. Evangelista (1991)
— The Sound that Remains
*gratis voor studenten en personeel van KASK & Conservatorium
Biezekapelstraat 9
9000 Gent