
31.03.26, 19:30, The Dance Funk Collective, ʁə.no, Telex Club Night
- 19:30, deuren & hotdogs
- 20:00, ʁə.no
het geesteskind van Renaud Lauwers – een trip op piano vol verhaal, rust en chaos. Denk: Operarock/Glamrock – voor fans van King Crimson, Queen, Bowie… Renaud Lauwers (vocals, piano), Diete Verschaeve (bas), Arthur Pas (gitaar) en Hannes Denhaerynck (drums). - 21:15, The Dance Funk Collective
Explosieve ritmes, vette blazers en onweerstaanbare energie in een viertienkoppige band. Op het podium staan Joppe Vermote (drums), Kasper Snellebrand (bas), Kamiel Bossuyt (gitaar) en Staf Decoene (keys), samen met een krachtige blazerssectie: Sebastiaan Cooman (baritonsax), Mjolnir Pauwels (trombone), Simon Cuypers (tenorsax), Ferre Vankeirsbilck (altsax), Axl De Groote (trompet) en Thomas De Maertelare (trompet). Vocals door Natacha Braeckman, Anna Schaeken, Louisa Hautekiet en Marthe De Leeneer, die elkaar afwisselen in de lead en zorgen voor een show vol dansbare grooves, strakke hooks en een podium dat bruist van de energie. Stilstaan is geen optie.
artikelLees, kijk, luisteronderwijs Masterclasses en concert door MonoNeon en bandThrowback naar het verbluffende concert en de masterclass van MonoNeon in onze Club Telex.
presentatieLees, kijk, luisteronderwijs
Eoghan Ó Ceannabháin, Club Telex, KASKcinemaconcertAgendaArtistieke werkingOm de vertoning van Celtic Utopia bij KASKcinema muzikaal kracht bij te zetten, halen we Eoghan Ó Ceannabháin naar Gent. Eoghan is een folkartiest en politiek activist wiens van leed en levenslust vervulde liederen menig hart veroverden. Na zijn rol in bands als Skipper’s Alley, One Tongue en Jiggy, maakte hij in 2022 zijn solodebuut met The Deepest Breath. Menselijke warmte en politieke woede naadloos afwisselend zingt hij over de klauwen van het kapitalisme, in het Engels en Iers. Eigentijdse thema worden verwikkeld in een rijk geluidslandschap dat muzikale tradities huldigt doch moderniseert. Uniek is zijn zangstijl, gestoeld in de eeuwenoude Sean-nós-vorm, waar zijn diepe stem de luisteraar in een tranceachtige staat wiegt. Dit alles maakt van Eoghan Ó Ceannabháin een frisse adem in de Ierse folk en een ontdekking om niet te laten liggen.
Paddenhoek 12
9000 Gent
Roni Ben-Hur & Katrien Van Opstal, Club TelexconcertAgendaArtistieke werkingVloeiende grooves, tijdloze melodieën en een intieme jazzsfeer met de gerenommeerde jazzgitarist Roni Ben-Hur (New York) en de betoverende stem van Katrien Van Opstal. In een mix van standards en originele composities brengen ze warme, verhalende jazz, samen met contrabassist Joshua Dellaert en drummer Toon Van Dionant. Laat je meevoeren door hun muzikale dialoog — elegant, zielsvol en meeslepend. Vervolledigen de band: Joshua Dellaert (bas), Toon Van Dionant (drums).
deuren om 19:30, concert om 20:00.
Paddenhoek 12
9000 Gent
Elis Floreen, mountaintide, Club TelexconcertAgendaArtistieke werkingMountaintide
De muziek van Mountaintide vermengt ambient-texturen met jazz en combineert gestructureerde composities met ruimte voor intuïtieve, door emotie gedreven improvisatie. Het project, dat zich afspeelt tussen Brussel en Gent, brengt soundscapes en locatiegebonden stukken voort – soms een scherp, meeslepend geluidsbad, dan weer een aanzwellende golf van evoluerende emotie die zachtjes overgaat in een rustige, meanderende stroom. Of het nu solo of als ensemble wordt uitgevoerd, de essentie ligt in het uitdrukken en delen van emotie via de muziek. Met een focus op lyrische thema’s, de vage grens tussen compositie en improvisatie, en de verhalende kracht van instrumentale klanken, nodigt mountaintide luisteraars uit voor een diep ontroerende muzikale ervaring.
Elis Floreen
zelfbenoemde ergste nachtmerrie van kappers; heeft een hekel aan het opnemen van zang in een spijkerbroek; droomt van een hond en een vaatwasser – en van Cate Blanchett die haar ontvoert en verliefd op haar wordt. Instrumentaliste, arrangeur en producer uit het dorp Eksel in Limburg. Met een achtergrond in klassieke piano begon ze op achtjarige leeftijd liedjes te schrijven, geïnspireerd door Liszt en Chopin.
Ze gebruikt het schrijven van liedjes als een manier om zowel de innerlijke als de uiterlijke wereld te verkennen en te begrijpen; haar teksten putten uit literatuur, folklore, reizen, verbeelding, symboliek en persoonlijke ervaringen. Muzikaal vermengt ze invloeden variërend van alt-pop en psychedelische rock tot Andesmuziek, new wave en filmmuziek. Deze eclectische mix resulteert in een kleurrijk, genre-overschrijdend geluid dat ze vergelijkt met magisch realisme in muzikale vorm. Sound Track-wedstrijd (finaliste, 2023) en Studio Brussel’s De Nieuwe Lichting (finaliste, 2024).
deuren open & hotdogs om 19:30
ZNŪN, Zias, Club TelexconcertAgendaArtistieke werkingZias
‘Zias’ is een band rond zanger-gitarist Zias Roeland, Flor Nackaerts op drums en Kasper Snellebrand op contrabas. Ze creëren een warme, schemerige en intieme setting. Met hun akoestische songs brengen ze een luisterset die het publiek omhult met melancholie en verstilling. Ze gaan voor authentieke en verfijnde klanken die aanleunen bij indie-folk.
ZNŪN
Znūn is een energieke blend van elektronische dansmuziek en midwest emo — ontstaan uit pure keuzestress, maar uitgegroeid tot een unieke sound. Met gitaristen en synthesizerspelers Rocco Segers en Zias Roeland staat de muzikale basis als een huis. Op drums — en af en toe ook synth — zorgt Flor Nackaerts voor extra dynamiek en drive. Samen brengt Znūn een live-set die zweeft tussen emotie en dansbaarheid, met zowel rauwe gitaren als elektronische synths die het publiek in beweging zetten.
Paddenhoek 12
9000 Gent
Pierre Drevet, Club TelexmasterclassAgendaArtistieke werkingTrompettist, arrangeur en componist Pierre Drevet heeft 35 jaar ervaring aan het CRR van Chambéry, waar hij trompet, harmonie en arrangement doceert binnen de jazzafdeling. Momenteel treedt hij op met het Jazz Ensemble van Patrice Caratini (sinds 1996) en het Brussels Jazz Orchestra (sinds 2001). Daarnaast maakte Drevet deel uit van het Stéphane Guillaume Project en het Karim Maurice Quintet. In 2004 richtte hij het “Pierre Drevet Quintet” op. Sinds 2012 is Drevet betrokken bij het project “European Jazz Trumpets”, dat in 2006 de eerste prijs won op de internationale “Made in New York Jazz Competition”. Een van zijn recentere projecten is Bossa 2.0 (2017) van het Lilananda Jazz Quintet, dat in 2015 werd opgericht, evenals Phares (2021) en Espaces Partagés (Duo B. Revel, P. Drevet – 2021).
Pierre Drevet zal een masterclass geven voor jazz - en poptrompettisten van 10.00 tot 12u30, en voor studenten jazz- en popcompositie van 14.00 tot 17u00.
Paddenhoek 12
9000 Gent
Echoes of Brazil, Club TelexconcertAgendaArtistieke werkingKom genieten van een bruisende muziekavond met de getalenteerde studenten van KASK & Conservatorium, onder leiding van accordeonist Philippe Thuriot en componist en muzikant Vitor Gonçalves. Zij brengen een kleurrijk programma dat is geïnspireerd door Braziliaanse ritmes en stijlen – een levendige mix van chorinho, forró, bossa nova, samba en meer – waarin invloeden uit de jazz, pop en klassieke muziek samensmelten met de rijke Braziliaanse cultuur.
Paddenhoek 12
9000 Gent
The House of Modes, Club TelexconcertAgendaArtistieke werkingVoor zijn nieuwe project 'The House of Modes' nodigde bassist en componist Martijn Vanbuel de Braziliaanse accordeonist Vitor Gonçalves uit: een muzikale kameleon met jazz in de vingers, Braziliaanse ritmes in het bloed en een klankpalet dat even kleurrijk is als een straatfeest in Rio. Om het trio compleet te maken haalde Martijn ook Tim Finoulst erbij – een gitarist waarmee hij al jaren een sterke muzikale klik deelt. Een band dus met stevige wortels én frisse scheuten.
The House of Modes is geen huis met muren, maar met muzikale kamers – elk met een eigen sfeer. Jazz, klassiek, folk, Braziliaanse muziek: het zit er allemaal in, verweven en vermengd. Maar verwacht geen toer door het bekende pad. Met Martijns eigenzinnige composities als kompas trekken deze drie muzikanten juist de minder platgetreden paden.Deuren openen om 19:30, het concert begint om 20:00. Toegang is gratis.
IBE, Club TelexconcertAgendaArtistieke werkingAls winnaar van The Voice schoot zijn debuutsingle “Table of Fools” meteen naar de eerste plaats in De Afrekening. Hij toerde langs grote festivals zoals Rock Werchter en Pukkelpop, won een MIA-award en behaalde platina. Toen zette COVID alles op zijn kop. Nu keert IBE terug in de schijnwerpers met nieuwe muziek en een nieuwe band, en maakt hij zijn langverwachte comeback. Een unieke try-outshow luidt het begin in van zijn WONDER TOUR. Deuren open om 19:30 uur, gratis toegang.
Guitar: Nils Borremans
Keys & Backing Vocals: Emma Huyghe
Bass: Etienne Gijselinckx
Drums: Sam Enthoven
Paddenhoek 12
9000 Gent
Masterclass Spinvis, Club TelexmasterclassAgendaArtistieke werkingOp 13 februari komt Spinvis naar KASK & Conservatorium. Hij vertelt over zijn maakproces, luistert naar live nummers van studenten jazz, pop en muziekproductie, en denkt hardop mee — over wat werkt, wat schuurt en waarom je soms pas later hoort dat het eigenlijk al goed was. De masterclass is toegankelijk voor alle studenten jazz, pop en muziekproductie.
Spinvis is het muzikale alter ego van Erik de Jong, een van de meest eigenzinnige stemmen in de Nederlandstalige popmuziek. Op zijn 41e treedt hij naar buiten met zijn titelloze debuutalbum (2002), dat hij in elkaar knutselt op zijn zolderkamer in Nieuwegein. Met samples, speelgoedgeluiden, pannendeksels en poëtische teksten creëert hij een unieke, lo-fi klankwereld als puzzels: knippen, schuiven en zoeken tot alles vanzelf lijkt te kloppen. De teksten gaan vaak over gewone mensen aan de rafelrand, vol kwetsbare schoonheid. Wat begon als een eenmansproject groeit uit tot een levende, wisselende bezetting met muzikanten uit verschillende generaties. Door de jaren heen krijgt Spinvis brede erkenning, met onder meer de Zilveren Harp, de Annie M.G. Schmidt-prijs en de Popprijs. Dwalen, toeval en verbeelding vormen nog altijd de kern van zijn maakproces.
Paddenhoek 12
9000 Gent
Simon Rigter, Club TelexconcertAgendaArtistieke werkingKASK & Conservatorium jazzdocenten presenteren een eerbetoon aan de grote componisten van de jazz, met als begeleider jazz meestersaxofonist Simon Rigter (werkte samen met het Dutch Jazz Orchestra, The Reeds, Curtis Fuller, George Coleman, Joe Cohn, Jim Rotondi, Nancy Marano, Alvin Queen, Ferdinand Povel, Ruud Jacobs, Pim Jacobs, Frans Elsen, Rob van Kreeveld, Peter Beets en Marco Kegel en vele anderen).
Op tenorsax: Bart Defoort, contrabas: Janos Bruneel, drums: Toon Van Dionant en piano: Christian Mendoza.
Geitenvel + Telex Jam, Club TelexconcertAgendaArtistieke werkingDrie stoute struikrovers en een hofnar bestormen Fort Telex!
Span je geitenvel, trek je harnas aan en bereid je voor op spektakel. Na Geitenvel kan je de verf van de muren jammen, breng je instrument mee.
Trapped Ants, Club TelexconcertAgendaArtistieke werkingTrapped Ants is een pop/rock duo dat het best omschreven kan worden als de muzikale kruising tussen twenty one pilots, Muse en My Chemical Romance. Leadzanger/pianist/bassist Niels studeert momenteel aan KASK & Conservatorium waar hij dit jaar afstudeert met Trapped Ants als afstudeerproject. Dit is een try-out voor zijn afstudeerconcert.
i.s.m. Week van de Belgische Muziek
Paddenhoek 12
9000 Gent
Nele Vernaillen, Club TelexconcertAgendaArtistieke werkingDwarsfluitiste Nele Vernaillen brengt composities die zweven tussen warme jazzharmonieën en verhalende improvisatie, maar ook uitgewerktere thema's en grooves. Als afstudeerproject van haar master jazz het Conservatorium van Gent werkt ze hiervoor samen met Willem Heylen (Lara Rosseel Quintet, Aki, Games & Motifs …) op gitaar, Anke Verslype (Aki, Bodem …) op drums, Cedric Haeck (Milo Meskens, Bani Adam ...) op bas en Oya Bakiroglu (Anemoon, Ikaro …) op darbuka/ percussie.
i.s.m. Week van de Belgische Muziek
Paddenhoek 12
9000 Gent