nlen

24.04.26 – 03.05.26, Nothing is more difficult than knowing precisely what we see

Van 24 april tot en met 3 mei 2026 presenteren de masterstudenten fotografie, in samenwerking met het postgraduaat curatorial studies, Nothing is more difficult than knowing precisely what we see, een groepstentoonstelling met 19 kunstenaars wiens werken fotografie verkennen als een ruimte waar waarneming, herinnering en verbeelding elkaar kruisen. Aan de hand van beelden, installaties en archiefmateriaal stelt de tentoonstelling de vraag wat het betekent om te zien en hoe beelden ons begrip van de werkelijkheid kunnen hervormen.

Als menselijke creatie weerspiegelt fotografie de niet-lineariteit van ons bestaan, en reflecteert ze de subjectiviteit en abstractie ervan. De tentoonstelling strekt zich uit over verschillende media en opent een ruimte om een eenvoudige maar complexe vraag te onderzoeken: Wat zien we eigenlijk?

De tentoonstelling is opgedeeld in zes hoofdstukken en ontvouwt zich als een reis langs verschillende manieren om met het beeld om te gaan: als spoor, herinnering, projectie, fictie en materie. De tentoonstelling ontleent haar titel aan de filosoof Maurice Merleau-Ponty en nodigt bezoekers uit om het zien te heroverwegen. Het wordt gevormd door tijd, subjectiviteit en context, zowel bij het maken van het kunstwerk als bij de receptie ervan.

Kunstenaars: Amelie De Keyser, Clair Bravo, Emma Damba, Frieda De Donker, Hannes Bulen, Helen Adams, Helena Verfaillie, Jonathan Verschaeve, Kedist Coppejans, Lab D, Lâle Lootens, Lotte Baele, Luca Lambrecht, Margherita Dolfi, Noor Flamey, Sander Dewerte, Sander Van Damme

Samengesteld door: Alice Zitelli, Anaïs Du Champs, Anna Bruni, Bruna Martins, Cristina Carnelos, Houda Ben Azzouz

gratis
Campus Bijloke
Marissal
Louis Pasteurlaan 2
9000 Gent
vernissage 24.04.26, 18:00-21:30

open 25.04.26-03.05.26, 12:00-18:00