Schrijf je in en volg deze stappen
volgende data
12.09.26 – 04.10.26,
Ommery De Zutter, KIOSKtentoonstellingAgendaArtistieke werkingBegin juli nam Ommery De Zutter zijn intrek in KIOSK als kunstenaar in residentie. Terwijl KIOSK tijdens de zomer gesloten bleef voor het publiek, gebruikte Ommery De Zutter het anatomisch theater als een kaart voor het creëren van een immersieve VR-ervaring.
De tentoonstelling van Ommery De Zutter, de Wereldgeest, die uit deze residentie voortkwam, opent op 12 september en is te bezoeken tot en met 4 oktober.
Wat gebeurt er wanneer de creatie materieel eindeloos wordt?
Waarbij vaardigheden tot creatie een secundaire rol gaan spelen?
Hoe zou de expressie dan verlopen? Op welke manier is ze anders?
Is ze valabel?
Blijft ze valabel wanneer het dan ook over zichzelf blijft gaan?
Of verstrikt de creatie dan teveel in zichzelf?
En als dat dan zo is, mag dat niet gewoon?
Vanaf wanneer is creatie nuttig voor de Ander?
Is creatie vanuit creatie niet net creatie?
Heeft het zin om vanuit leegte hetzelfde idee te onderzoeken wanneer iemand dit gestoeld reeds aanvat?
Kunnen we het aanvaarden wanneer creatie niet meer voor ons bedoeld is?
Waar ligt het evenwicht met de Ander tijdens creatie?
Is het onevenwicht van tijd, en energie met de Ander niet net nodig voor creatie?
Zijn wij ook de Ander?
Zijn wij zonder de Ander?
Verstoort nadenken over creatie en de Ander het huidige evenwicht?
Is het niet gewoon overduidelijk dat de volgende vormen van creatie net voorbij onze eigen abstractie zullen gaan vanuit semantische geometrische constructies die ons eigen begrip overstijgen tot nieuwe realiteiten
Veva Leye, Jelle Martens, KIOSKtentoonstellingAgendaArtistieke werkingOp basis van een in principe quasi onbeperkt groeiend aantal woordreeksen die via een simpele regel en associatie voortkomen uit één woord maakt Veva Leye configuraties waarin dezelfde woorden, heel anders gemonteerd, ook weer anders gelezen/bekeken kunnen worden. De soms uncanny klonterende woordbeelden spelen een nu eens breed uitwaaierend, dan weer zich op zichzelf terugplooiend spel en resoneren in deze beweging met de fotografische en tekenmatige registraties van Jelle Martens die fragmenten, reproducties en alledaagse observaties in gelaagde prints en tekeningen samenbrengen. Elke druklaag of tekening wordt een voorlopig kader waarin slechts tijdelijk gestolde beelden samenkomen, overlappen en weer uiteen vallen. Beeld en taal buitelen hortend en stotend verder. Letters vormen woorden vormen beelden lezen kijken.
- 26.03.26, 23:59, deadline indienen dossier sessie april
- 27.04 – 29.04.26, Interview sessie april
- 11.06.26, 23:59, deadline indienen dossier sessie juni-juli
- 29.06 – 01.07.26, Interview sessie juni-juli
- 25.06.26, 23:59, deadline indienen dossier sessie augustus
- 24.08 – 26.08.26, Interview sessie augustus
Op basis van je portfolio en mastervoorstel beslist de oriënteringscommissie of ze je al dan niet uitnodigen voor een intake-interview of auditie. We verwittigen je via mail van deze beslissing.
De proef bestaat uit een auditie van 25 minuten en een interview met een jurycommissie.
Wanneer je een uitnodiging ontvangt om deel te nemen aan een interview of auditie, brengen we je de week ervoor op de hoogte van de plaats en het tijdstip. Alle intakes vinden plaats op één van onze campussen in Gent en een persoonlijke aanwezigheid heeft onze voorkeur. Als je ver moet reizen, kan je ook online deelnemen aan het gesprek of de auditie.
auditie
Tijdens je instrument-/stemauditie toon je je artistieke en technische niveau. Het repertoire bestaat uit een (maximaal) 25-35' programma dat stilistisch divers is. Minstens één compositie moet hedendaagse muziek zijn, bij voorkeur geschreven na 1950.
Tijdens het invullen van het aanmeldingsformulier, voeg je ook je programmapartituren toe in PDF.
Programmaoverzicht voor kandidaten klassieke muziek:
- Uw naam en geboortedatum
- Voor elk stuk:
- Volledige naam van de componist met geboortedatum (en overlijden)
- Volledige naam van de compositie, opusnummer (indien beschikbaar) en datum van de compositie (indien bekend)
- De partij die je voor dit examen hebt voorbereid
Voorbeeld: Olivier Messiaen (1908-1992): Catalogue d'Oiseaux (1956-1958), Livre 2 "Le Traquet Stapazin".
Composities met verplichte pianobegeleiding of pianoreductie (concerti) moeten met pianobegeleiding worden uitgevoerd.
Indien een begeleider verplicht is, geef je dit aan op het aanmeldingsformulier. Als je dit niet gedaan hebt op de uiterste datum van indiening, kunnen wij niet garanderen dat wij een begeleider kunnen voorzien. Indien het repertoire van dien aard is dat de begeleiding niet door ons vaste team van begeleiders kan worden verzorgd, voorzie je zelf een begeleider.
interview
Na je examen volgt er een gesprek met de oriëntatiecommissie over je motivatie, artistieke discipline, communicatieve vaardigheden en kennis van de specifieke domeinen van de uitvoerende muziek.
De oriëntatiecommissie bestaat uit verschillende docenten en deskundigen op het gebied waarvoor je solliciteert. De oriëntatiecommissie neemt de uiteindelijke beslissing over de inschrijving voor de masteropleiding.
mogelijkheid om online auditie te doen
Kandidaten in de klassieke muziek kunnen ervoor kiezen om een online video-auditie te doen, als ze niet persoonlijk naar de auditie kunnen komen. Zorg ervoor dat je video voldoet aan de volgende normen:
- video en audio moeten van behoorlijke kwaliteit zijn ! Let op de akoestiek van uw opname.
- video moet een live-opname zijn waarin de juryleden je duidelijk kunnen zien spelen op je instrument!
- de audio moet de audio van de video-opname zijn. Edits, overdubs, extra mixen... zijn niet toegestaan.
We laten je maximaal twee werkweken na je interview of auditie per mail weten of je slaagde voor de proef of niet. Als je slaagt, kan je verder gaan met de inschrijvingsprocedure. Als je na twee weken nog geen bericht ontvangen hebt, neem gerust contact op met de admissions officer via mail.


